DVA LIDÉ SE VYDALI SPOLEČNĚ NA CESTU

On, tvůrčí člověk z východního pobřeží, který v roce 1963 stopoval po Kalifornii. Ona, mladá Kaliforňanka ve voze VW Beatle, která jela na svou prázdninovou brigádu.  Jmenovali se Doug Tompkins a Susie Russellová. Jejich společná cesta začíná na silnici 89 v Emerald Bay – a trvá déle, než si oba v okamžiku setkání mohli myslet: o tři měsíce později jsou manželé. O dalších pět let později založili společnost, která se zapsala do historie módy: ESPRIT.

1968 VZNIK ZNAČKY

NA ZAČÁTKU BYL ESPRIT JEN MYŠLENKOU, KTERÁ SE MUSELA NAUČIT CHODIT

Díky své vášni pro módu, zdánlivě nekonečné energii a silně rodinnému duchu vedou svou společnost pod názvem „Esprit de Corp“. V určitém okamžiku však Susie a Doug zjistí, že samotný „Esprit“ je prostě lepší! Něco jim však stále chybí: odpovídající nápisy. Ten má navrhnout John Casado, jeden z nejtalentovanějších uměleckých ředitelů své doby. Jeho první nápad je velmi neobvyklý – a nedaří se mu Douga přesvědčit.

John je požádán o nové návrhy. To, co předkládá o měsíc později, je však – úplně stejné logo! Tato houževnatost Dougovi imponuje – a proto dává zelenou známým, tučným písmenům v zářivých barvách. Ta se později stávají známá po celém světě a charakterizují Esprit dodnes.

1960 - 1980 DUCH DOBY

ZNAČKA UDÁVÁ SMĚR

Láska, mír a harmonie! Susie a Doug jsou také jako společnost zcela oddáni ideálům generace Květinových dětí. Odpovědnost za své zaměstnance, sociální otázky a otázky životního prostředí nejsou důležité jen teoreticky, ale žijí je i v praxi. Příklad: dlouho předtím, než se „Eko móda“ stane módní, najdou dodavatele organické bavlny a v tu dobu vyrobí „Ekokolekci“ Esprit.

ZAMĚSTNANCI SE STÁVAJÍ TÉMATEM ROZHOVORŮ

Proč vlastně vždy inzerovat s modelkami? Zaměstnanci Espritu hrají důležitou roli od samého počátku – a nyní jsou dokonce tvářemi reklam. Místo dokonalých krásek představuje Esprit lidi takové, jací jsou. Spolu s osobními a často humornými výpověďmi. Tím se samotná reklama mění v imageovou výpověď: Esprit je jiný, bližší, autentičtější.

Kampaň „Skuteční lidé“ byla začátkem nového způsobu komunikace. Esprit hledá dialog, zapojuje lidi – a zaujímá stanovisko. Této zásadě zůstává Esprit věrný dodnes.

POKUD TO NENÍ INSPIRATIVNÍ, NENÍ TO ESPRIT

Vzhled je pro Esprit samozřejmě velmi důležitý, ale netýká se to jen stylů. Týká se to všeho, co značka představuje směrem k okolnímu světu. Ať už se jedná o krabici od bot nebo výkladní skříň obchodu, obal nebo cenovku – každý detail je prezentován v inspirativním, barevném a optimistickém designu. Jedinečný vzhled, který každý zákazník okamžitě rozpozná – a díky němuž je živá, kreativní image značky skutečně hmatatelná v pravém slova smyslu.

OBRUBY ESPRIT KOUPÍTE U NAŠICH OBCHODNÍCH PARTERŮ